Reede, 13 detsember
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
Spordipoisi võistlusreis lõppes ratastoolis (4 veebruar 2006)

 

Halvatud mehed koguvad Avo Leoki tervenemist lootes elujõudu. Uudise pilt
“Võiksin vabalt ka surnud olla, ma ise ei teaks sellest midagi,” ütleb detsembris bussiavarii läbi teinud Tsirguliina keskkooli võrkpallipoiss Andres Illak Haapsalu taastusravikeskuses, keset kümnete ratastoolirataste vaikset sahinat.
Sahh-naks! teeb Andrese tool, kui ta seda laua ääres edasi-tagasi liigutab. See on talle harjumatu olek.
Andresel on justkui kaks elu. Üks lõppes 5. detsembril bussi-avariiga.
TĂĽhised asjad kaovad meelest
Nüüd käib teine, hoopis teistmoodi elu: alguses Tartu, siis Valga haiglas, nüüd Haapsalus. “Varem muretsesin tühiste asjade pärast. Oi, kui tühiste. Raha, asjad...” Andrese pilk on unistav.
“Tegelikult areneb meditsiin nii kiiresti, et see, mis täna on võimatu, võib homme võimalik olla. Me kõik hoiame siin Haapsalus pöialt ratastooli jäänud krossimehele Avo Leokile. Kui tema operatsioon õnnestub, on ka meil võimalusi.”
Andrese sõnul on ratastoolis ka üks Valga krossirattur kellega ta peab kirjavahetusest.
Spordilembest poissi huvitavad ka arvutid, sõjandus ja majandus. “Aga miks küll räägitakse meile koolides, et õppida tuleb hea töökoha saamiseks? Märksa olulisem on ju ise mõ-ned töökohad luua,” ütleb ta, silmis säde. Oma majandushuvi rakendab Andres sõbraga võistlusi pidades. “Lahendame majandusülesandeid, saame andmeid ja peame nende järgi firma tulevikku kavandama.” Sahh-naks! “Ei tea, kas sõja-väes oleks ratastoolimehel midagi peale hakata?”
Päev kulub venitusharjutusi tehes ja massaažis käies. Õhtupoolikul istub Andres arvuti taga – Messenger ja e-post toovad maailma kätte. Õppetööd kodukoolist samuti.
Nüüdsest on Andresel veel üks oluline põhjus arvutil klõbistada. Sel nädalal leppisid Eesti Päevaleht ja Andres Illak kokku, et noormees hakkab meie lugejatele Valgamaa Tsirguliina kandi uudiseid vahendama. Andres on Eesti Päevalehe 14. esindaja.Eesti PäevalehtArhiiv

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid