Reede, 6 detsember
 

     
  Nimi:
 
 
Täielik ligipääs
Piiratud ligipääs
Ligipääs puudub
Inva-WC
Invaparkimine
Invatuba
Invalift
WiFi
 
 
OBJEKTE KOKKU (2311)
 
Riigi- ja ĂĽhiskondlikud asutused (272)
Haridusasutused (317)
Ă„ri ja kaubandus (777)
Meditsiiniasutused (146)
Majutus (141)
Kultuur, vaba aeg (361)
Toitlustamine (224)
Transport (81)
 

 
Sakala: Algas ratastooliteede kaardistamine (8 mai 2007)


Sakala

08.05.2007 00:01
Gert Kiiler

 

Ratastooliklubi liige Villu Urban hakkas möödunud reedel kaardistama liikumispuudega inimeste võimalusi pääseda Viljandis avalikesse hoonetesse.


Urban, kes kasutab ka ise liikumiseks ratastooli, tähendab lähemate kuude jooksul üles rohkem kui saja ühiskondliku objekti andmed: mõõdab üle kaldteede kaldenurgad, uste laiused, trepiastmete kõrgused ja muu seesuguse. Kogutud info saab kõigile kättesaadavaks veebilehe vahendusel.


Vaadeldavate objektide hulka kuuluvad riiklikud ja ühiskondlikud hooned, kaubandusettevõtted, meditsiiniasutused, majutus- ja toitlustuskohad ning kultuuri-, turismi- ja transpordiobjektid.

Esimeseks vaatluskohaks valis Villu Urban Viljandi haigla, mille kaldtee on tema sõnul suurepärane näide sellest, missugune ei tohiks kaldtee mingil juhul olla.

Enne kui ta mõnda hoonet uurima läheb, lepib ta selle omanikuga aja kokku ning seni on peaaegu kõik tema ettevõtmisesse mõistvalt suhtunud.

Töö esimene etapp on Urbani sõnul olukord fikseerida. «Kas selle tulemusena midagi ka paremaks muutub, selgub juba edaspidi,» lisas ta.

Viljandi on Eestis Tallinna järel teine linn, kus niisugune projekt ellu viiakse. Tegemist on Eesti liikumispuudega inimeste liidust alguse saanud ideega, mida toetab Viljandi linnavalitsus.

Liikumispuudega inimeste liit koostas hasartmängumaksu nõukogult saadud rahaga projekti, et luua veebiportaal, kus on kirjas, kas ja kuidas pääsevad liikumispuudega inimesed ligi riiklikele ja ühiskondlikele objektidele. Töö tulemusena valmis veebilehekülg http://liikumisvabadus.invainfo.ee, mis võimaldab koguda, töödelda ja analüüsida mitmesuguste objektide ligipääsetavust kõikjal Eestis.

Koos Villu Urbaniga olid esimesel mõõdistuspäeval Viljandis olukorraga tutvumas ja asjaomaseid isikuid nõustamas Eesti liikumispuudega inimeste liidu juhatuse liige Jüri Järve, kes hoolitseb selle eest, et kogutud andmed kenasti veebileheküljele jõuaksid, liidu tegevjuht Auli Lõoke ning Tallinna kaardistajad Arko Vool ja Tiia Tiik.


 
 Arhiiv

 
21 märts 2017
6 veebruar 2017
23 jaanuar 2017
 
          Loe ka teisi uudiseid